www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Тоз хост няма да го бъде


Страници: (3) [1] 2 3  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Тоз хост няма да го бъде, Прощално!
gеorgi_nz
Публикувано на: 27.11.2007, 21:26
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Чекистите от ДС направиха така че сайта да го няма за няколко дни. Уж сме имали някакъв скрипт дето правел трафик и пречел на другите сайтове - реват от хоста и спират сайта. Дрън-дрън ярина! Номера!
Търсим начин да се преместим на друг хост където отношенията да са регламентирани и ясни. Курвенските номера не ни допадат - определено.
Така, че въпрос на време е да се нормализират нещата.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Запознат
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



Най-после стартира сайта ни на новия хостинг!
След дълга агония и спиране за месец и 10 дена сайта ни отново е на линия!
Искам да благодаря на всички, които бяха съпричастни към тази одисея!
PM
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Поздравявам те за усърдието,Запознат! smil4334abded4493.gif
PM
Top
SoYoung
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 152
Участник # 1 117
Дата на регистрация: 30-August 07



Да ни е честит сайта.И голямо благодаря на хората помогнали това да стане.Искрено уважение и към хората извели идеята на сайта и на други места.Те си знаят кои са smil3dbd4e398ff7b.gif
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 098
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Запознат @ Jan 8 2008, 09:13 PM)
Най-после стартира сайта ни на новия хостинг!
След дълга агония и спиране за месец и 10 дена сайта ни отново е на линия!
Искам да благодаря на всички, които бяха съпричастни към тази одисея!

Това наистина беше Одисея, на която аз бях само свидетел, и въпреки това, не само трябва да ви благодарим, трябва да кажем, че всеки един от вас взел участие, показа мъжеството, характерно за всеки Българин.

Днес мисля, че е ден за скръб, не само за НСБОП, но и за такива като Ташко Фадромата... smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif
PMEmail Poster
Top
gеorgi_nz
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Понеже почти нямам никакво участие за местенето на сайта и няма с какво да се похваля, ще опиша с две изречения чата ни при самото местене.
Виждам аз, че нещо се работи по сайта и се включвам в чата да разбера какво става.
Самото качване се ръководеше от трима души в 3 държави. Държавата на хостинг компанията, администратора от България и държавата в която беше човека превеждащ между служителя в хоста и администратора на сайта.

Един от проблемите да се забави толкова пущането на сайта беше в хостинг компанията. Нямаха нашата кодировка и надписите се виждаха като въпросителни.

Питам аз админа: какво сега тука става?
Той ми вика: ами правим подготовка като ще да изстрелваме ракета в космоса.
След няколко неуспешни опита и незнайно какви въртели, превеждащия ми казва че човека от хоста нещо почнал да мърмори защото при него вече е след полунощ и искал да се отказва.
Аз бях склонен да оставим за друг ден след като вече часове се бяха опитвали да подкарат нормално сайта , но не се получаваше. Превеждащия заяви, че тъкмо сега е хванал хостинга и не иска да го изпуща докато не си свърши работата. Така и стана ,най-после всичко беше наред и малко преди полунощ на Иванов ден сайта тръгна.

В коментарите после помежду ни се появи еднин лаф, по повод мрънкането на оня от хоста. Не го бях чувал и ми се стори достоен да го споделя тук : « Сега ще ми реве! Ама кога яде кюфтетата не рева!»

Изказвам своята благодарност за труда на админа , на човека който плати хоста, човека който плати домейна и на всички допринесли «Воини на Тангра» да го има.
Това беше пример как от малките детайли събрани в един жив организъм може да се постигне всичко каквото пожелаем. Стига самo да го пожелаем истински. Останалото го имаме - българския ген и Дух.
Ден грее!


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Публикувано на: 10.1.2008, 15:33
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Занимава ме един въпрос...
Това,че ченгетата пак ще могат да четат тук е ясно.Но ще могат ли да бърникат сайта?
И не може ли да се пусне някакъв подфорум за ограничен кръг от участници?
PM
Top
БГ_Гвардия
Публикувано на: 10.1.2008, 19:29
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 61
Участник # 486
Дата на регистрация: 10-July 06



QUOTE (Мещера @ Jan 10 2008, 03:33 PM)
Занимава ме един въпрос...
Това,че ченгетата пак ще могат да четат тук е ясно.Но ще могат ли да бърникат сайта?
И не може ли да се пусне някакъв подфорум за ограничен кръг от участници?

Нещо което го има при мен.. smil4334a5f2e45cb.gif Беще ми подадена неверна информация че сайта ви е спрян от куките? Ще радвам по господин Пасков да ми бъде пратен нов банер. Поздрави Калоян!


--------------------
??????????? ????????????????? ????? www.bg-nacionalisti.org
PMICQ
Top
PARADOX
Публикувано на: 10.1.2008, 19:36
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



За много години първо..!!!!
Нова година - Нов хост...!!!!
Дано никога повече не се налага да се търси друг...
Готов съм да помагам за по-нататъшната издръжка на сайта!
Благодаря на тези които се пребориха www.voininatangra.org да го има отново...
PM
Top
anti666
Quote Post












И аз искам да изкажа благодарността си на всички, които направиха възможното този сайт да тръгне. Смятам, че на някои ще им е доста по трудно да бърникат тук, защото хоста не е български, а е от неутрална за нас страна. Разбира се, хакери, провокатори или "троянски коне" винаги ще се намерят, но въпреки това се надявам да нямаме тия проблеми с внезапните спирания, които бяха почти ежедневие есента. Дали ще останем на този хост или ще мигрираме на друго място - остава да се реши от нас самите.
Тук остава висящ и още един много важен въпрос - с плащането на хоста. Сайта е уникален с много голям обем информация, което изисква съответно и по-скъп пакет за хостването. Тарифата обикновено върви между 30-40 лева месечно. Не е кой знае колко, особено ако го плащаме солидарно. Засега е платен само за 2 месеца, след това ако не се организираме ще виждаме добре познатото съобщение "db connection lost"
Затова предлагам, тези които имат желание да се свържат по лп и да събираме пари още от сега. Другият вариант е банкова сметка, чийто номер е даден тук. Искам да подчертая, до този момент всички, които са участвали финансово са били невероятно точни. Всъщност това е и един показател, че Българският Дух не е загинал. Защото някога Българин е бил синоним на горд и честен ариец. А за истинските тангриани - дадената дума е било нещо свещенно. С две думи - с тези пари няма да се злоупотреби, още повече че става дума за малка сума. Ако има излишък от пари (дано) ще може да се използват за по-нататъшно плащане или за издаването на вестника, който от година и половина не е излизал.
Предлагам също хората започнали с проекта за електронна книжарница да си довършат делото. Съгласен съм, Елтимир е чепат и прибързан в решенията си понякога, но е един от нас Българите. Не сме длъжни да мислим еднакво (а не е и редно), но нищожните постъпления от книгите ще са все пак глътка свеж въздух за него.
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 11.1.2008, 10:56
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



QUOTE (БГ_Гвардия @ Jan 10 2008, 07:29 PM)
QUOTE (Мещера @ Jan 10 2008, 03:33 PM)
Занимава ме един въпрос...
Това,че ченгетата пак ще могат да четат тук е ясно.Но ще могат ли да бърникат сайта?
И не може ли да се пусне някакъв подфорум за ограничен кръг от участници?

Нещо което го има при мен.. smil4334a5f2e45cb.gif Беще ми подадена неверна информация че сайта ви е спрян от куките? Ще радвам по господин Пасков да ми бъде пратен нов банер. Поздрави Калоян!

Не разбрах точно - с какво мога да бъда полезен и как да помогна?
Да върнем банера на войните в бг-националистите?
Вече говорих с Императора, защото само той ги прави тези неща, каза, че горе вече няма място при резолюция 1024х768, и има 2 варианта:
1: маха БНРП бара и слага вашия,
2: слага вашия някъде другаде: не в този ред отгоре, който е вече запълнен.

По принцип готовност и желание има, просто в момента е претоварен и каза: "Дай малко по-късно, сега ми е много напрегнато и не ми е до нет и банери".
Това не е неуважение или измъкване - наистина не му е лесно, и даже и в сосбственния си сайт напоследък се вясва много рядко. Подозирам, че даже и до комп достъпа му е епизодичен.

П.П. Всъщност, чак сега видях - това си е бил самия Император - момчето ви отговори на въпроса за банерите.
Така че, Запознат, давайте скрипта на банера, ще го препратя веднага на Императора.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 11.1.2008, 10:58
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



QUOTE (anti666 @ Jan 11 2008, 09:05 AM)
И аз искам да изкажа благодарността си на всички, които направиха възможното този сайт да тръгне. Смятам, че на някои ще им е доста по трудно да бърникат тук, защото хоста не е български, а е от неутрална за нас страна. Разбира се, хакери, провокатори или "троянски коне" винаги ще се намерят, но въпреки това се надявам да нямаме тия проблеми с внезапните спирания, които бяха почти ежедневие есента. Дали ще останем на този хост или ще мигрираме на друго място - остава да се реши от нас самите.
Тук остава висящ и още един много важен въпрос - с плащането на хоста. Сайта е уникален с много голям обем информация, което изисква съответно и по-скъп пакет за хостването. Тарифата обикновено върви между 30-40 лева месечно. Не е кой знае колко, особено ако го плащаме солидарно. Засега е платен само за 2 месеца, след това ако не се организираме ще виждаме добре познатото съобщение "db connection lost"
Затова предлагам, тези които имат желание да се свържат по лп и да събираме пари още от сега. Другият вариант е банкова сметка, чийто номер е даден тук. Искам да подчертая, до този момент всички, които са участвали финансово са били невероятно точни. Всъщност това е и един показател, че Българският Дух не е загинал. Защото някога Българин е бил синоним на горд и честен ариец. А за истинските тангриани - дадената дума е било нещо свещенно. С две думи - с тези пари няма да се злоупотреби, още повече че става дума за малка сума. Ако има излишък от пари (дано) ще може да се използват за по-нататъшно плащане или за издаването на вестника, който от година и половина не е излизал.
Предлагам също хората започнали с проекта за електронна книжарница да си довършат делото. Съгласен съм, Елтимир е чепат и прибързан в решенията си понякога, но е един от нас Българите. Не сме длъжни да мислим еднакво (а не е и редно), но нищожните постъпления от книгите ще са все пак глътка свеж въздух за него.

Дайте номер на сметката на хостинга - надявам се към средата-края на февруари и аз да мога да помогна. Преводите оттук (Русия) са много скъпи и няма смисъл да се пращат само 30-40 лв.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 11.1.2008, 11:00
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



QUOTE (Мещера @ Jan 10 2008, 03:33 PM)
Занимава ме един въпрос...
Това,че ченгетата пак ще могат да четат тук е ясно.Но ще могат ли да бърникат сайта?
И не може ли да се пусне някакъв подфорум за ограничен кръг от участници?

Ще могат, бъдете сигурни.
Има вече цялата технологична готовност за това, знам го от надежден източник. Даже и вътрешен форум не е решение.
Това е само за сведение.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 11.1.2008, 12:52
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 098
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (БГ_Гвардия @ Jan 10 2008, 07:29 PM)
QUOTE (Мещера @ Jan 10 2008, 03:33 PM)
Занимава ме един въпрос...
Това,че ченгетата пак ще могат да четат тук е ясно.Но ще могат ли да бърникат сайта?
И не може ли да се пусне някакъв подфорум за ограничен кръг от участници?

Нещо което го има при мен.. smil4334a5f2e45cb.gif Беще ми подадена неверна информация че сайта ви е спрян от куките? Ще радвам по господин Пасков да ми бъде пратен нов банер. Поздрави Калоян!

Тази информация не е неверна, а по всяка вероятност, много вярна. Предишната компания Host.bg се намираше на една улица с НСБОП, почти едни срещу други са сградите им. Вероятно нарочно е направено така, за да може да се контролира интернет пространството, както около всяко районно управление се разполагат повечето магазини за оръжие, също с цел по-лесен достъп и контрол, а продавачите в него снабдяват с инфо милиционерите кой какво оръжие купува и какви нагласи има.
Същото е и с нет пространството.
PMEmail Poster
Top
WhiteKNght
Публикувано на: 11.1.2008, 13:34
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 170
Участник # 1 172
Дата на регистрация: 15-September 07



Да, кажете как да изпратя 20 лева за хоста?
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020